Novinky

A zase ta prokletá personalistika

26.10.2008 16:57

Martin oznámil, že vzhledem k plnému časovému vytížení (studium + Svaťa Kotas Band) nebude zvládat současně i Upstream. Taktéž Filip je plně vytížen spoustou jeho dalších aktivit. Protože kontrabas, kytara a mandolína se nám zdá být trochu málo nástrojů na bluegrass, pozvali jsme Zdeňka Hasalu s banjem aby rozšířil naše řady. Souhlasil, začneme zkoušet spolu.

HECFEST - Ranč Rovná - 6. září 2008

08.09.2008 16:47

Účast na toto festiválku jsme přislíbili už dávno. Problém nastal tehdy, kdy Filip s Martinem oznámili, že jsou povinováni hraním na jiných akcích se svými mateřskými kapelami. Domluvili jsme se, že účast nezrušíme a zkusíme to zvládnout pouze ve 3 nástrojích. Těsně před začátkem hraní se nám podařilo vtáhnout za námi k mikrofonu kolemjdoucího Sida (Zdeněk Hasala) s banjem (Hejkalové, Hradlo, Ryzling Bluegrass, Manko, Telegraf). Nevěděl o co jde, ale zapojil se skvěle.  Díky moc.

Bluegrass v Českém ráji, 29-30. srpna 2008

31.08.2008 22:04

V uvedených dnech jsme se zúčastnili bluegrassového festivalu v Ostružné u Jičína, v letovisku Sklář. Počáteční obavy z toho, zda nás ryze tradiční bluegrassová obec vypíská nebo vyposlechne až do konce skončily v náš prospěch. Uprostřed protřelých kapel jsme si my úplní nováčci nepřipadali zpočátku zrovna fajn. Ale publikum bylo vstřícné, panovala skvělá atmosféra.

Pomalu si zvykáme hrát bez banja. Jeho místo zaplnilo Martinovo dobro s mandolínou. Počáteční nervozita pomalu mizela s počtem odehraných písní. Poprvé jsme hráli jen na jeden mikrofon, byl to takový malý vánočkový efekt. :-) Ale snad jsme to podle ohlasů zvládli bez větších průšvihů.

Ještě moooooc pocvičíme a snad nás zase někam pozvou.

Festivaly - 2. srpna 2008

08.08.2008 09:00

V jeden den jsme hráli na dvou festivalech. Nejprve Starý dobrý western na Bystřičce a pak festival na Klokočůvku.

SDW provázelo proměnlivé počasí a stavební úpravy břehů přehrady. Z tohoto důvodu byla bluegrassová scéna "Na pláži" přemístěna daleko od hlavní scény. Protože navíc přeprchalo, místy až lilo, posluchači odmítali přebíhat z jedné scény na druhou. Pokud teda někdo o té bluegrassové vůbec věděl. Navíc se nebylo vůbec kde schovat před deštěm, takže jsme nastupovali na improvizované pódium po chvilkové průtrži "lehce" promočení.

Na Klokočůvku s námi namísto Filipa hostoval večer Svaťa Kotas. Patří mu velké díky za ochotu a odvahu, se kterou to s námi absolvoval.

Pár fotografií naleznete ve fotogalerii.